Народно-духовий відділ | ||
|
Пропонуємо Вам ближче познайомитися з інструментами представленими на нашому відділі АКОРДЕОН Цей інструмент має дуже цікаву історію. Його появі передувало виникнення ручних і губних гармонік. Музичний інструмент під назвою «акордеон» був запатентований у Відні органним майстром Кирилом Деміаном у 1829 році. У світовій музичній культурі акордеонне мистецтво посідає гідне місце. Про це свідчить використання акордеона в академічній, естрадній та побутовій сферах, наявність оригінального репертуару, сформована система освіти та методика викладання гри на інструменті, а також наявність престижних міжнародних конкурсів для акордеоністів БАЛАЛАЙКА Історію виникнення балалайки неможливо розповісти однозначно. Існує досить велика кількість документів і відомостей про виникнення інструменту. Офіційна згадка датується XVII століттям, але з’явилася народна улюблениця набагато раніше. Багато хто вважає, що балалайка була створена на Русі кріпаками. Інша теорія пов’язує історію походження з тюркськими країнами. Там існував подібний інструмент – домбра, схожий розмірами, звучанням, зовнішнім виглядом, будовою. Мабуть, у часи татаро-монгольського ярма жителі Руси запозичили принципи створення домбри, трохи перефразувавши, отримавши принципово новий інструмент. У ХХ столітті композитори звернули особливу увагу на балалайку, для неї було створено багато концертних п’єс і транскрипцій відомих класичних творів.
БАНДУРА Істинно український народний інструмент, що відрізняється яскравим характерним тембром і повнотою звучання. Протягом всієї історії існування цього інструменту поруч з ним була пісня. Наш земляк, людина, яка все своє життя присвятив вивченню та пропаганді бандури, Г.М. Хоткевич говорив: «Український народ створив собі інструмент для своєї пісні – в цьому бандурі суперників немає. На жодному з інструментів неможливо так акомпанувати українській пісні, як це можна зробити на бандурі. У цьому - головна сила бандури». Бандура на сучасному етапі являється як сольним, ансамблевим інструментом, так і входить до оркестрового складу народних інструментів. Вона чудово поєднується з класичними та електронними інструментами.
БАЯН Прообраз баяна з’явився кілька століть тому, але цей надзвичайно популярний музичний інструмент було створено лише на початку ХХ століття. Баян - сучасний камерний інструмент. Його універсальність дозволяє грати найрізноманітнішу музику - від перекладань органної та клавірної класики до складних (як у технічному відношенні, так і в плані музичної мови) творів сучасних композиторів, які складають спеціально для баяна. Музичне сьогодення сучасного світового виконавства на баяні охоплює широкий географічний простір. До нього залучені фактично всі країни Європи, Америка, Австралія, Японія, Середня Азія та Африка.
ГІТАРА Струнно-щипковий інструмент, один з найпоширеніших у світі. Є припущення, що прототип гітари з’явився в арабських народів, а в середні віки вона перекочувала до Європи. Особливо до душі вона припала іспанцям. Гітара не завжди виглядала так, як ми звикли її бачити. Протягом XVIII – XIX століть конструкція інструменту зазнала значних змін. І тільки в XIX столітті іспанський майстер Антоніо Торрес надає гітарі сучасну форму і розмір. Гітара універсальний інструмент: вона може звучати камерно і приглушено, пристрасно і надривно. Ми чуємо гітару як на професійних сценах, так і на подвір’ях наших будинків.
ДОМРА Домра – поширений у східних слов’ян народний музичний інструмент, що має багатовікову історію. Компактний, легкий, дзвінкий, віртуозний – цей інструмент має всі переваги для використання в ансамблевій та сольній грі. Домра прийшла до нас зі Сходу. Ранні свідчення про неї відносяться до XVI століття, коли вона користувалася популярністю та була одним з основних інструментів скоморохів та народних музикантів. Домра - інструмент, що володіє великим технічним потенціалом, їй доступні композиції різної складності та будь-якої стилістичної спрямованості - це оригінальні твори для інструменту та переклади творів класичних композиторів.
Духові інструменти є найдавнішими інструментами світу. Як тільки первісна людина навчилася отримувати звуки з очерету, кістки, раковин - вона стала активно використовувати свої вміння на полюванні, війні, в обрядових та урочистих церемоніях. Багато століть і тисячоліть винаходились та вдосконалювалися духові інструменти.
Духові інструменти від природи наділені особливим багатством виразних засобів, глибиною та соковитістю звучання. Вони мають великі можливості жанрового перевтілення: строгі і колоритні в класиці, романтичні і яскраві в естраді, експресивні і віртуозні в джазі. В умілих руках звук духового інструмента може найбільш наблизитися до звучання людського голосу. Важко уявити музичну палітру без духового звуку - він просто незамінний! Відділ духових інструментів працює з моменту заснування школи. У 2012 році його реорганізовано у відділ духових та естрадних інструментів. Юні музиканти успішно засвоюють гру на блок-флейті, флейті, саксофоні сопрано, саксофоні альті, трубі, ксилофоні, ударній установці, синтезаторі. Школа має хорошу матеріальну базу, що дозволяє нашим учням набувати музичну майстерність, використовуючи шкільні інструменти. Відповідно до навчальної програми, діти вивчають такі предмети: основний музичний інструмент, сольфеджіо, музичну літературу, колективне музикування (хор, шумовий оркестр, естрадно-симфонічний оркестр). Відділ духових та естрадних інструментів активно творчо взаємодіє з іншими відділами школи. |
|